You are currently viewing Ako schudnúť z brucha? – TIPY a TRIKY

Ako schudnúť z brucha? – TIPY a TRIKY

Pýtate sa ako schudnúť z brucha ? V tomto článku sa na to pozrieme bližšie.

S brušným tukom sa rúca sebavedomie. Oblečenie sa vám zdá tesné a pri pohľade na seba do zrkadla nemáte zo seba veľmi dobrý pocit. Nie je ťažké vedieť ako schudnúť, ale celé to previesť do praxi.

Čo je na tom najhoršie?

Že aj, keď sa snažíte škaredého žalúdočného tuku zbaviť, nedarí sa vám to a pôsobí to na vás veľmi demotivujúco. Namiesto toho, aby sme sa tešili, že po ťažko odvedenej práci ste opekneli, zažívate frustráciu z neúspechu.

Je ťažké zostať motivovaný, keď nevidíte výsledky. To je dôvod, prečo vás naučíme ako stratiť brušný tuk a získať tak ploche bruško, ktoré ste vždy chceli.

Ak naozaj chcete pochopiť, ako sa dá rýchlo schudnúť z brucha, musíte najprv pochopiť, čo tento tuk spôsobuje.

Dnes sa spolu naučíme ako schudnúť z brucha rýchlo a kvlaitne.


 gymbeam proteiny

Čo je brušný tuk?

Brušný tuk je viac než len nepríjemnosť, ktorá spôsobuje, že sa vaše oblečenie je vám tesné. Tuk v oblasti brucha je tiež nazývaný viscerálnym tukom a je to vážne škodlivý pre vaše telo. Tento typ tuku je úzko spojený so srdcovými chorobami alebo cukrovkou.

Takže sa ho zbavte nielen preto, aby ste vyzerali sexy vo svojom oblečení, ale aj kvôli svojmu zdraviu.

Čo spôsobuje brušný tuk?

Tuk v oblasti brucha sa ukladá najmä na základe niekoľkých faktorov:

 • Prejedanie

Toto je problém, ktorý je skrytý v očiach. Je zrejmé, že jesť príliš veľa potravín vedie k zvýšeniu hmotnosti a väčšiemu žalúdočnému tuku. Nenechajte sa teda zlákať svojimi očami. Zamerajte sa na jedenie zdravšieho jedla v menších množstvách a zistíte, že sa budete cítiť oveľa lepšie.

 • Hormonálna nerovnováha – konkrétne kortizol

Kortizol je stresový hormón, ktorý spôsobuje abnormálne ukladanie tuku v brušnej časti. Je preto veľmi dôležité dostať svoje hormóny pod kontrolu a minimalizovať tak množstvo stresu vo vašom živote a tým aj znížiť množstvo brušného tuku.

 • Starnutie

Starnutie nepomáha pri redukcií žalúdočného tuku, práve naopak. Čím ste starší, tým viac budete musieť pracovať na chudnutí. Metabolizmus v staršom veku už nefunguje tak rýchlo, ako v tom mladšom. Nenechajte sa však svojim vekom odradiť. Existuje veľa starších ľudí, ktorí sa udržujú fit.

 • Zvýšený príjem alkoholu

Konečným prispievateľom k tvorbe žalúdočného tuku je príjem alkoholu. Príjem alkoholu priamo prispieva k vysokému množstvu brušného tuku. Platí tu všeobecné pravidlo, ak chcete schudnúť mali by ste príjem alkoholu zminimalizovať alebo úplne vylúčiť.

 

Ak máte problém hlavne so spodným bruchom prečítajte si náš článok Cviky na brucho – problémové spodné brucho


Náš TIP

whey protein best nutrition  Teraz pri kúpe 2250 g balenia dostanete darček BCAA 2:1:1 alebo Polyhydrate Creatine

 

 

 


Stravovanie je základ ako schudnúť z brucha

Vždy keď chceme vedieť ako schudnúť, v prvom rade musíme myslieť na správne jedlo. Najčastejšou chybou pri chudnutí je veriť že cvičenie je dôležitejšie ako strava. Veľa ľudí vie ako schudnúť z brucha, ale je naozaj ťažké to praktizovať. Iste cvičenie je dôležité, ale vo svete zdravia a fitnes, diéta tvorí 80% z vašich výsledkov a cvičenie ich predstavuje asi 20%.

Ak pri obede zjete hamburger s hranolkami a potom večer urobíte niekoľko brušákov, tak verte, že z brucha tak skoro neschudnete.

Tu je pár tipov, ako zmeniť stravu tak, aby ste pri svojom chudnutí videli výsledky.

 1. Jedzte správne

Zníženie brušného tuku je 80% o správnom jedle. Majte zdravú a vyváženú stravu s adekvátnymi makro a mikroživinami. Vynechajte so svojho jedálnička rýchle občerstvenie a pripravujte si domácu stravu. Ak nemáte čas, tak si kľudne zvoľte surové ovocie alebo zeleninu.

 1. Zvýšte príjem vody

Noste fľašu s vodou a dbajte na to, aby ste mali vodu po celý deň. Človek potrebuje piť šesť až osem pohárov vody, závisí to samozrejme aj od váhy a životného štýlu. Každopádne sa uistite, že každý deň spotrebujete dostatok vody.

 1. Povedzte NIE cukru

Cukor je jedna vec, ktorú by ste mali značne obmedziť, ak nie úplne vynechať zo stravy. Použite radšej alternatívy ako med, palmový alebo kokosový cukor.

 1. Jedzte zdravé tuky

Pri pokuse o zbavenie sa brušného tuku, začnite používať zdravé tuky, ako sú avokádo, olivy, kokos a orechy. Tieto tuky nielenže naše telo strávi oveľa jednoduchšie ale tiež zlepšujú hladinu cholesterolu v tele.

 1. Používajte potraviny na spaľovanie tukov

Existuje mnoho prírodných spôsobov, ako znížiť tuk. Cesnak, cibuľa, zázvor, kajenský korenie, kapusta, paradajky a korenie ako škorica a horčica sú jedným z potravín na zníženie tuku.

 1. Nevynechávajte raňajky

Mnohí si myslia, že vynechaním raňajok rýchlejšie schudnú. Práve naopak, vynechanie raňajok je hlavná chyba, ktorá tlačí vaše telo do režimu hladovania, čo je kľúčom k prírastku brušného tuku.

 1. Zvýšte príjem vitamínu C

Vitamín C je dôležitý pre vylučovanie karnitínu, ktorý pomáha telu premieňať tuk na energiu. Dajte si každé ráno pohár teplej vody s citrónovou šťavou a medom ráno a nabuďte svoj metabolizmus.

 1. Doprajte si dostatočný spánok

Netreba zabúdať na kvalitný spánok, keď všetky naše rady ako schudnúť zakončíte kvalitným odpočinkom a spánkom, tak vám to výrazne pomôže. Adekvátny spánok je veľmi dôležitý pri riadení hmotnosti. Každý potrebuje šesť až osem hodín spánku. Pozor nie len nedostatok ale aj príliš veľa spánku môže viesť k zvýšeniu hmotnosti.


Výživové doplnky

V dnešnej dobe je dostupných na trhu veľa rôznych doplnkov na chudnutie, ktoré vám môžu pri strate brušného tuku pomôcť.

Multivitamíny majú pozitívny vplyv na posilnenia imunitného systému. Taktiež pomáha doplniť vitamíny, ktoré ste kvôli diéte obmedzili vylúčením určitých potravín zo svojej stravy.

  Proteíny poskytujú pre telo potrebné stavebné bloky na výrobu aminokyselín, ktoré vytvárajú svalové tkanivo. Tiež obsahujú výbornú kombináciu aminokyselín, ktoré zabezpečujú optimálny výkon tela. Proteíny tiež zohrávajú úlohu antioxidantov a pomáhajú podporovať zdravý imunitný systém. Proteíny sú ľahko dostupné ako proteínová tyčinka alebo v práškovej forme. Sú vhodné ako výživový doplnok po tréningu.

  Aminokyseliny sú stavebnými prvkami bielkovín. Majú ďalekosiahle účinky v tele od budovania a opravy tkanív, až po výrobu chemikálií, ktoré umožňujú nášmu mozgu optimálne fungovať. Taktiež vám poskytnú energiu, ktorú potrebujete na maximalizáciu vášho tréningu.Aminokyseliny sa predávajú v práškovej podobe

  Termogénne látky sú vynikajúce spalovače tukov. Pomáhajú zvýšiť vnútornú telesnú teplotu, takže vaše telo sa zahrieva viac a na konci dňa celkovo spálite viac kalórií.

  Tabletky na chudnutie vám spolu s dostatkom pohybu a zdravou stravou urýchlia chudnutie. Dostupné je naozaj veľké množstvo rôznych výrobkov. Predtým ako sa rozhodnete nejaký si zakúpiť, pozrite si recenzie na internete. Dobré recenzie majú napr. Garsin, Fykotin, ReduXs alebo Ketomix.

PLAN

Number

minutes

Vitamíny

Proteíny

Aminokyseliny

Spaľovače tukov


Hurá do cvičenia

Ak sa pýtate ako schudnúť z brucha pomocou cvičenia, tak bez vyššie spomínaného správneho stravovania sa vám cvičiť ani neoplatí.

Akonáhle máte nastavenú tú správnu stravu, môžete sa pustiť do cvičenia.

Tu je niekoľko cvikov na brucho, ktoré vám pomôžu zbaviť sa neželaného tuku.

 1. Plank

Položte sa na podlahu s kolenami a lakťami položenými na zemi. Udržujte svoj krk zarovnaný s chrbticou. Zdvihnite kolená a podopierajte sa len o prsty na nohách a lakťoch. Majte kolená vystreté a držte sa, čo najviac pri zemi. Mali ste mať chrbát rovný ako dosku. Zostaňte v tejto pozícii po dobu 30 sekúnd. Opakujte niekoľkokrát po sebe.

 1. Superman

Ľahnite si na brucho a zdvihnite ruky a nohy tak vysoko ako môžete súčasne na 30 sekúnd. Ak je to pre vás pomerne jednoduché kľudne prejdite až na jednu minútu. Začnite 4 krát po sebe po 10 opakovaní.

 1. Bicykel

Medzi najlepšie cviky na stratu nadmerného brušného tuku patrí bicykel. Ľahnite si na chrbát, položte ruky za hlavu a skrčte kolená. Keď ste pripravený ľavý lakeť ťahajte k pravému kolenu, kým je ľavá noha vystretá. Vymeňte strany a pokračujte v pedálovaní. Odporúčame 3 sety po 10 opakovaní.

 1. Brušáky

Klasické brušáky poznajú asi všetci. Ľahnite si na zem a pokrčte kolená. Zdvíhajte sa v pravidelných intervaloch smerom ku kolenám. Zamerajte sa na zapájanie brušných svalov, neťahajte sa ku kolenám pomocou krku. Čím viac pálenia v bruchu cítite, tým lepšie cvik robíte.

 1. Sklapačky

Tento cvik na brucho je veľmi účinný nie len na brucho ale pre celé telo. Ľahnite si na zem a v rovnakom čase zdvíhajte ruku a nohy smerom k sebe, akoby ste svojim telom chceli vytvoriť písmeno V.  Na zem si naspäť neľahajte a ani nohy nepokladajte úplne na zem, týmto bude cvik ešte účinnejší.


Top 1. Bestseller Rotoped

Tento lacný domáci  „Rotoped inSPORTline Soledat“ je absolútnym HITOM roka! Bližšie informácie


Certifikované obchody na predaj výživových doplnkov


Kardio cvičenie na zníženie brušného tuku

Kardio cviky sú z jedným z najefektívnejších spôsobov, ako spáliť kalórie a ako sa zbaviť nežiadúceho tuku na bruchu. Kardio cvičenia nie sú vhodné len pri chudnutí, ale poskytujú aj ďalšie zdravotné výhody, ako je zníženie stresu, zvýšenie pľúcnej kapacity, lepší spánok a pocit celkovej pohody.

 1. Chôdza

Jedným z prvých kardio cvičení na zníženie brušného tuku je chôdza. Prekvapení? Myslíte si, že je to príliš jednoduché, aby ste boli cvičili efektívne? No, potom by ste mali vedieť, že chôdza je skvelý a účinný spôsob, ako spáliť ten neželaný brušný tuk. V skutočnosti ide o vynikajúci spaľovač tukov pre celé telo. Ak budete dodržiavať zdravú výživu spolu s pešou chôdzou po dobu 30-45 minút najmenej štyri až päť dní každý týždeň, budete svedkami postupného poklesu váhy.

 1. Beh

Musíte zabrániť tomu, aby si vaše telo zvyklo na akúkoľvek fixnú tréningovú rutinu. Preto by ste sa mali príležitostne prepnúť na rýchlejšiu aktivity ísť si napríklad zabehať. Je to efektívny spôsob, ako udržať srdcovú frekvenciu, spáliť kalórie a stratiť brušný tuk.

 1. Cyklistika

To je ďalšie efektívne kardio cvičenie, ktoré vám pomôže zbaviť sa brušného tuku spaľovaním kalórií. Počas jazdy na bicykli sa uistite, že vaša srdcová frekvencia stúpa.

 1. Plávanie

Pri plávaní neznižujete len brušný tuk, ale si aj pekne formujete telo a to súčasne. Čím rýchlejšie tempo si pri plávaní udržíte, tým viac spálite kalórií. Odporúčame chodiť plávať jeden alebo dvakrát týždenne.

V neposlednom rade je to aj boxérske vrece. Možno by ste to nepovedali, ale boxovanie je extrémne účinné kardio cvičenie. Dokonca pri tomto športe vo veľkej miere zapájate aj brucho.

Pre zpríjemnenie alebo zjednodušenie cvičenia si môžete zakúpiť ľahko dostupné fitnes doplnky. Trh ponúka naozaj veľa doplnkov od pohodlného odvzdušneného oblečenia, cez fitnes hodinky až po lopty a posilňovače.

Výber je naozaj bohatý, je len na Vás, čo si vyberiete


Keď sa chce tak sa dá

V súčasnej dobe veľa ľudí trápi veľké brucho. Často krát sa aj snažíte s tým niečo urobiť ale nedarí sa vám, lebo robíte chyby,  ktorých ste možno ani neboli vedomí. Ak naozaj chcete schudnúť, nevzdávajte sa. Základom je zmeniť svoj životný štýl. Začnite zaradením zdravej strany do svojho jedálnička a podporte túto zmenu pravidelným pohybom a uvidíte, že výsledky sa dostavia.

Ak sa vám náš článok na tému ako schudnúť páčil, tak určite prejdite aj na rôzne iné naše články a dozviete sa vždy niečo nové.

Ohodnoť!
[Total: 0 Average: 0]

Adrian

Ahoj moje meno je Adrián a som zakladateľ tohto magazínu. Športom sa venujem od malička a rozhodol som sa podeliť o svoje 15 ročné skúsenosti so širokou verejnosťou, za účelom pomôcť. Každým dňom sa učím nové poznatky, ktoré hneď spisujem na Fitness-life.sk

Pridaj komentár