You are currently viewing Cviky na brucho – problémové spodné brucho

Cviky na brucho – problémové spodné brucho

 

Spodné brucho nás trápi najčastejšie. Aj najmenšie pribratie je na ňom vidieť akosi viac a schudnúť z neho je komplikovanejšie. Pravdou je, že tukové tkanivo na bruchu najskôr nevidíme, špecifické je tým, že sa vytvára najprv okolo vnútorných orgánov. Zo začiatku preto nevieme, že ho vôbec máme.
Fall in strength and fitness of 10-year-olds, study shows boldenone undecylenate 250mg The Ranch Menu | Luxury Fitness, Wellness & Health Vacation Retreat | The Ranch Malibu
Okrem estetiky by nám mal takýto tuk vadiť ešte z dvoch dôvodov:

 • Prekáža v bežnej činnosti orgánov, keďže sa hromadí v okolí čriev, pečene srdca či ďalších vnútorných orgánov.
 • Tuk má dokonca vplyv na zdravie.
 • Ovplyvňuje imunitu a metabolizmus. Obézny ľudia sú preto náchylnejší na rôzne ochorenia (astma, cukrovka, mozgová príhoda, infarkt).


 

Ako predísť hromadeniu tuku v bruchu?

Zo skúseností a a životného štýlu množstva ľudí však vieme, že častejšie riešia už vytvorený tuk a jeho poriadnu zásobu. Tá vzniká vtedy, keď je príjem energie vyšší ako jej výdaj.

Ľudský organizmus totiž funguje tak, že si prebytočnú energiu ukladá v zásobách – v podobe tuku.

Najjednoduchšie sa v tukové zásoby premenia prijaté sacharidy. Preto by mala naša strava obsahovať dostatok bielkovín. Tie telo buď využije alebo vylúči.

Ako zistíte, či ste v rizikovej skupine?

Vezmite si do ruky meter: Ak má žena obvod pása viac ako osemdesiat až osemdesiatdeväť centimetrov a priemere stopäť centimetrov je čas na zmenu. Ideálne je začať jesť zdravo a aktívne sa hýbať. Kombinácia je pre zdravé chudnutie ideálne.

Náš TIP

whey protein best nutrition  Teraz pri kúpe 2250 g balenia dostanete darček BCAA 2:1:1 alebo Polyhydrate Creatine

 

 


Ktoré potraviny pri chudnutí z brucha vynechať?

 

Rafinované obilniny: Tie nájdete v bielom chlebe či bielej ryži. Siahnite skôr po celozrnných potravinách, dokonca sa dlhšie budete cítiť nasýtený.

Sladené nápoje: Práve sladené nápoje sú za zvyšujúcou sa nadváhou v USA. Fľaša limonády obsahuje viac ako dvesto kalórii, to sa rovná jednému cheesburgeru z bežného fastfoodu.

Tučné živočíšne produkty: Tučné mäso, maslo, smotana a plnotučné mlieko – týmto potravinám sa pri chudnutí radšej vyhnite.

Smažené jedlá: Nie len že sú nebezpečné pre zdravie a trávenie, pretože táto úprava robí z jedla karcinogén. Problémom je aj ich nutričná hodnota, ktorá je veľmi nízka, kalórie naopak veľmi vysoké.

Alkohol či soľ: Pri nich platí – menej je viac. Soľ je ako minerál pre telo potrebná. Denne však jej zdravú dávku niekoľkonásobne prekročíme. To môže spôsobiť vysoký krvný tlak. Alkohol môže pomôcť napríklad so správnym trávením, ak však nepoznáte mieru, radšej sa mu vyhnite úplne.


Certifikované obchody na predaj výživových doplnkov


Bez pohybu to nepôjde

 

Častá otázka ľudí, ktorí práve začínajú s chudnutím je – „Viem schudnúť zo spodného brucha?“

Pravda je, že len so spodného brucha schudnúť neviete.

Pri cvičení sa iba na brucho nedá zamerať, takýto pohyb by bol skôr neefektívny. Dobrá správa ale je, že pri správnom pohybe bude celé vaše telo vyzerať lepšie. Pravdou však je, že niektoré cviky predsa len na spevnenie brucha pomáhajú viac ako ostatné.

5 najlepších cvikov na spodne brucho

 

 1. Zdvíhanie spojených rovných nôh

 

Ľahnite si na chrbát a vyrovnajte sa. Ruky si umiestnite na zem vedľa seba, dlane položte vedľa zadku a napnite ho. Nohy zodvihnite nad zem v deväťdesiat stupňovom uhle. Snažte sa o to, aby ste ich držali rovno. Pomaly ich spúšťajte dole a zase zdvíhajte. Skúste sa však zeme nedotýkať ani pätami.

cviky na spodne brucho

 

 1. Rolovanie až k vystretému chrbtu

 

Opäť si ľahnite na chrbát a vystrite sa. Nohy mierne rozšírte. Zodvihnite ruky nad tvár a sadnite si. Ruky pritom stále držte vystreté pred tvárou. Následne sa pomaly vráťte do pôvodnej polohy, keď ste ležali. Cvik opakujte.

cviky na pevne brucho

 1. Päty na zem

 

Ostaňte v polohe na chrbte. Nohy v kolenách pokrčte a držte ich vo vzduchu, aby boli vaša stehná kolmo na telo. Nohy držte tak ako keby ste ich mali položené na neviditeľnom stole. Jednu nohu po druhej pomaličky spúšťajte dole. Pätou sa pritom jemne dotknite pohlahy. Pri cvičení nezabúdajte napínať brucho.

cviky na brucho

 

 1. Štartovanie

 

Tentokrát by vaše brucho malo smerovať nadol. Položte sa na vystreté ruky a špičky nôh. Potom zodvihnite pravú nohu, pokrčte ju ku kolene a potiahnite smerom k hrudníku – ako by ste chceli štartovať pri behu. Nohy sa snažte čo najrýchlejšie striedať. Brucho pritom držte napnuté, boky nevytáčajte do strán.

 

cviky na brucho

 1. Obrátené „V“

 

Pri tomto cviku budete potrebovať uterák alebo malú podložku. Postavte sa do rovnakej pozície ako pri cviku predtým. Špičky nôh ale tentoraz položte na uterák či podložku. Stiahnite brušné svaly a šmykom pritiahnite nohy k rukám – vytvoríte tak telom obrátené písmeno „V“. Vráťte sa do pôvodnej polohy a cvik opakujte.

cviky na pevne brucho s fitness loptou


Fitness pomôcky

Okrem cvikov s vlastným telom vám účinne môžu k vysnívanému bruchu dopomôcť aj pomôcky na cvičenie. Napríklad fitlopta je pomôcka, ktorú ma väčšina ľudí už doma. Pri cvičení na fitlopte musíte zapájať rôzne svaly a vaše denné cvičenie tak aspoň oživí.

Rovnako vám môže poslúžiť aj posilňovacie koleso. Pri takýchto cvikoch posilníte dokonca aj bočné svaly na bruchu.


Výživové doplnky

Pri chudnutí zo spodného bruška vám môžu pomôcť aj správne výživové doplnky. Ich úlohy môžu byť rôzne. Buď zredukujú telesný tuk, zvýšia hladinu energia alebo vám zrýchlia metabolizmus.

 • Zrýchli metabolizmus: Výborným výživovým doplnkom je napríklad extrakt zo zeleného čaju. Ten pomôže obmedziť chuť na jedlo.
 • Zredukuje telesný tuk: Pri tomto by mohla pomôcť guarová guma, ktorá pôsobí ako prevencia proti vstrebávaniu tukov. Zabezpečí ti aj pocit sýtosti.
 • Zvýši energiu: Tu pomôže napríklad minerál chromium picolinate. Ten pomáha telu, aby jedlo rýchlejšie premenilo na energiu.

Nevyhnutným doplnok pri cvičení a správnej výžive je mať po ruke aj nejaký kvalitný protein. Rebríček tých najlepších Whey proteinov nájdete aj v článku Najlepšie srvátkové proteiny 2018

 

PLAN

Number

minutes

Your text

Your text

Micro Whey Active Stevia


18,90 €

TOP 1.

Anabolic Iso Whey


23,90 €

TOP 2.

100% Whey Gold Standard Protein


21,90 €

TOP 3.
Ohodnoť!
[Total: 0 Average: 0]

Adrian

Ahoj moje meno je Adrián a som zakladateľ tohto magazínu. Športom sa venujem od malička a rozhodol som sa podeliť o svoje 15 ročné skúsenosti so širokou verejnosťou, za účelom pomôcť. Každým dňom sa učím nové poznatky, ktoré hneď spisujem na Fitness-life.sk

This Post Has One Comment

Pridaj komentár