You are currently viewing Zázvorový shot – Ako ho pripraviť? (Recept)

Zázvorový shot – Ako ho pripraviť? (Recept)

Zázvorový shot (Ginger Shot) sa stal už  pred 2 rokmi na sociálnych sieťach veľmi populárny. Každý si túto zdravú vitamínovú bombu kupoval a zdielal to na Instagram. Príchodom pandémie sa stal tento nápoj ešte obľúbenejší. Keďže kvalitný zázvorový shot nie je vždy uplne lacný, rozhodli sme sa vám pripraviť recept na výrobu takéhoto zdravého nápoja.

Postup

Postup výroby je veľmi jednoduchý, ale budete potrebovať odštavovač aby ste si mohli pripraviť nápoj bez akéhokoľvek bordelu. Ak náhodou odštavovač nemáte, tak viete nápoj pripraviť aj mixérom, ale bude to tak o 60% horšie, keďže koreň zázvoru má veľmi drevnatú štruktúru. Z vlastnej skúsenosti odporúčame zajsť po ingrediencie na trh alebo obchodov ako je BILLA poprípade Lidl.  (Billa vyhrala náš test o čerstvosti potravín). Najlepšie keď v obchode nájdete čo najväší zázvor s nízkou členitosťou.

Odporúčanie: Prečítajte si recenziu už hotových Ginger Shotov od GymBeam a VanaVita. Recenzia Ginger Shotov
Indgrediencie:

Na cca 1 liter nápoju

 1. Koreňový zázvor – 755 g
 2. Pomaranč – 4 ks (3 alebo 4 ks záleži ako veľmi dobre znášate pálenie zázvoru. Na začiatok odporúčame 4 ks)
 3. Citrón – 5 ks
 4. Korenie kurkuma (pokial by ste chceli pripraviť silnejší variant menom Turmeric Shot)

recept, zazvorovy shot, ginger shot

Ako bolo spomenuté recept je veľmi jednoduchý. Ak máte doma naozaj kvalitný odštavovač tak zázvor nemusíte šúpať (odštavovač to spraví za vás) Pokial nemáte kvalitný odštavovač, odporúčame zázvor ošúpať aj s ostatnými citrusmi, pretože zázvorová štruktúra dokáže odštavovač zničiť.

 

Odštavte každú jednu ingrediencie osobitne a porozdelujte si ich do separátnych pohárov.

Štava zo zázvoru,ginger

Následne si zoberte  nejakú väčšiu misku a môžete tam priliať ako prvú štavu zo zázvoru. Po zázvorovej šťave môžete rovno priliať aj štavu z citrónov. Nezabudnite to dobre premiešať.

štava zo zázvoru s pomarančovou štavou a citrónmi

Po citrónoch vylejte približne polku obsahu štavy z pomarančov a znova premiešajte. Ďalej to záleží od vašich preferencii, ak sa vám to zdá až neznesiteľne pálivé postupne prilievajte zvyšnú pomarančovú štavu, až dokým to nebude znesiteľnejšie. Nezabudnite však že Ginger Shot je naozaj pálivá bomba. Takže vás má naozaj poriadne zahriať.

Kurkuma korenie

Ak máte radi naozaj pálivé, tak určite odporúčame si do nášho nápoju pridať aj kurkuma korenie. (Vtedy to naberie celé iný rozmer)

Ginger Shot a Turmeric Shot vo fľaške

Výhody a nevýhody Ginger Shotu!

VÝHODY
 • Posilňuje imunitný systém
 • Zníženie hladiny cukru v krvi
 • Zníženie hladiny LDL cholesterolu
 • Znižuje riziko rakoviny
 • Množstvo vitamínov
 • Zmierňuje menštruačné bolesti
NEVÝHODY
 • Chvíľkové pálenie
 • Potrebujete odšťavovač (môžete si Ginger Shot aj kúpiť)

Dávkovanie Ginger Shotu

Dávkovanie Ginger Shotu závisí od sily takéhoto nápoju. Ak ste teda pripravili nápoj presne podľa nášho receptu, tak sa môžete riadiť nasledujúcimi inštrukciami:

Nzabudnite nápoj vždy pred použitím pretrepať. Každé ráno po prvom jedle si nalejte do poháru približne 50-70 ml nápoju. Nikdy nekonzumujte zázvorvý nápoj na lačný žalúdok!

Ak sa pohybujete v priestore kde je možný vyšší výskyt rôznych chorôb, môžete si pridať esšte jednu dávku večer, tiež hneď po poslednom jedle.

Nikdy však nekonzumujte nápoj viackrát alebo vo väčších množstvách ako je tu napísané. (zdroj)


Má Ginger Shot aj škodlivé účinky?

Keďže je zázvor naozaj veľmi štiplavý, dokáže nám aj veľmi pekne ubližiť. Aby sme sa tomuto vyhli musíme dodržiavať denné dávkovanie. Vo väčších množstvách nám môže spôsobiť ťažkosti s trávením, pálením žáhy v najhorších prípadoch vám môže celkom zničiť žalúdok. Preto treba dodržiavať dávkovanie Ginger Shotu ako bolo vyššie spomínane. Ak budete dodržiavať toto dávkovanie, tak sa vám určite nič nestane. Problém so zázvorovým shotom môžu mať ľudia ktorý majú slabý žalúdok a dokáže im uškodiť takmer všetko. Preto ak ste si nevedomí sily svojho žalúdka, odporúčame najskôr iba trochu ochutnať.


Dá sa Ginger shot alebo Turmeric Shot aj kúpiť?

Áno tieto zdravé nápoje sa dajú samozrejme aj kúpiť. Podľa nášho testu sú najkvalitnejšie shoty od GymBeam alebo VanaVita

Najviac predávané sú Ginger Shoty od Gymbeam pretože sú asi najpopulárnejšie a práve GymBeam spustilo prvú vlnu popularity Ginger Shotov.

GINGER SHOT

TURMERIC SHOT

1.70 €

od 1.70 €


Práve tieto Shoty sú naozaj extra pálive a to sa bavíme hlavne o Ginger Shote. Keby chceme zrovnať silu pálivosti nášho Ginger Shotu a shot od GymBeam tak sa bavíme približne o 30% silnejšej pálivosti. Čo nie je úplne na škodu ale osobne si myslíme že až taká sila je niekedy zbytočná, ale nepokazíte stým nič.

Ginger Shoty od VanaVita síce kúpite tiež na stránke GymBeamu ale vyrába ich spoločnosť VanaVita. Tieto shoty sú o trošku drahšie ako od GymBeam ale zase VanaVita má väčšie fľaštičky. Majú dokonca až 60 ml objem kde GymBeam iba  50 ml.

Veľká výhoda shotov od VanaVita je aj to že sa prezentujú že tieto produkty sú 100% bio.

BIO GINGER SHOT S MATCHA

BIO MANGO SHOT

od 1.80 €

od 1.80 €

Ohodnoť!
[Total: 4 Average: 4.3]

Adrian

Ahoj moje meno je Adrián a som zakladateľ tohto magazínu. Športom sa venujem od malička a rozhodol som sa podeliť o svoje 15 ročné skúsenosti so širokou verejnosťou, za účelom pomôcť. Každým dňom sa učím nové poznatky, ktoré hneď spisujem na Fitness-life.sk

Pridaj komentár