You are currently viewing Srvátkový protein od GymBeam alebo MyProtein?

Srvátkový protein od GymBeam alebo MyProtein?

Porovnanie srvátkových proteínov od GymBeam a MyProtein

Protein je základným výživovým doplnkom pre každého, kto to s trénovaním myslí vážne. Mnoho ľudí si napriek pokročilej dobe stále myslí, že výživové doplnky sú prvotnou pomôckou každého profesionálneho kulturistu. Nie je to tak. Výživové doplnky pomáhajú akémukoľvek športovcovi dosahovať konštantné výsledky.

Srvátkový proteín je asi jedno z prvých slov, ktoré sa vybavia každému začínajúcemu cvičencovi. Nech zbierate informácie z akéhokoľvek zdroja, nech už to je tréner, kamarát či fitness blog, prvé, s čím sa pri doplnkoch stravy stretnete, sú srvátkové proteíny. A keďže sa mnohí sústreďujú na nárast svalovej hmoty, na mušku si v tomto článku zoberieme kvalitné Whey proteíny od značiek GymBeam MyProtein.

Porovnávať budeme viacero vecí, od zloženia, dávkovania, až po cenu Spravíte si tak prehľad o tom, čo proteíny obsahujú, pre koho sú určené a ako sa dávkujú. Už na úvod upozorníme, že srvátkové proteíny značiek GymBeam a MyProtein patria medzi najkvalitnejšie produkty na slovenskom trhu.

Srvátkové proteíny sú populárne z mnohých dôvodov. Jedným z nich je, že sú ľahké na žalúdok a kvalitnými metódami spracovania si zachovávajú bohaté nutričné vlastnosti. Je potrebné si pamätať, že ak chcete kvalitný proteín, mal by byť plne instantný. Samozrejme, odporúčame dokonalú rozpustnosť a nízku penivosť.


Impact Whey Protein od MyProtein.sk

Charakteristika

myprotein srvátkovy proteinTento srvátkový proteín je ideálny pre každého, kto chce do tela dostať bohaté množstvo kvalitných bielkovín. Spoločnosť Labdoor ohodnotila tento proteín v testoch vysokou známkou A. 1 dávka (odmerka) tohto srvátkového proteínu obsahuje až 21g bielkovín.

Z takejto informácie, ktorú MyProtein uvádza, si veľmi ľahko vypočítate, koľko dávok bielkovín si do svojho denného šejku máte namiešať.

Zaujímavá informácia je taktiež to, že mlieko, ktoré tvorí proteín, pochádza z kriav výlučne pasúcich sa trávou na poliach. Poviete si, fajn, a čo má byť?!

Nezabúdajte však, ako veľmi je dnes cenená naturálna výživa nech už sa to týka akéhokoľvek odvetvia v potravinárstve. Nie nadarmo sa hovorí, čo je z prírody, je vysoko kvalitné.


Zloženie Impact Whey Protein

Impact Whey Protein obsahuje až 4,5g BCAA, ktoré pomáhajú pri preťažení a regenerácii svalov. Všímajte si podobné informácie. Takéto proteíny možno považovať za komplexnejšie z hľadiska tréningu a regenerácie zároveň. Na trhu totiž máte proteíny, ktoré nemusia obsahovať také množstva BCAA.

nutričné hodnoty

Esenciálne aminokyseliny vrátane BCAA sú základným stavebným kameňom nových bielkovín potrebných pred, počas aj po tréningu. 3,6 g glutamínu len potvrdzuje, že tento srvátkový proteín je vhodný na budovanie kvalitného svalstva.

1,9 g tukov, 1g sacharidov a 103 kalórii v 1 dávke dokazujú, že proteín je vhodný ako pre človeka, čo svaly naberá, tak pre človeka, ktorý potrebuje schudnúť a neprijímať zbytočné tuky do tela.


Recenzie zákazníkov

impact whey recenzie zakaznikov

Zdroj: Protein.sk


Príchute Impact Whey Proteinu

Človek si veľmi rýchlo zvyká na stereotyp. Takúto vetu ste určite počuli či už v oblasti práce, zdravia alebo medziľudských vzťahov. O to viac platí tento výrok v prípade ľudského organizmu. Je dôležité preto obmieňať cviky, stravu a , pochopiteľne, aj príchute srvátkových proteínov.

Každý máme svoju obľúbenú príchuť. Niekto obľubuje tradičnú čokoládu, inému vyhovuje kokos či jahody. Spoločnosť MyProtein si podobné veci uvedomuje, preto ponúka svojim zákazníkom viac ako 20 príchutí.

Cenová dostupnosť

Cenovo sa proteín Impact Whey Protein pohybuje v nasledujúcich kategóriách vzhľadom na balenie:

  • 1 kg – 14,90€
  • 2,5 kg – 36,99€
  • 5 kg – 66,99€

Iné výhody Impact Whey Proteínu

Tento produkt je bezlepkový a vhodný aj pre vegetariánov. Tento fakt oceňuje mnoho cvičencov naprieč celým fitness spektrom. Nie div, že je Impact Whey Protein tak žiadaným výrobkom na trhu.


True Whey Protein od GymBeam.sk

gymbeam.sk srvatkovy protein

Ďalším podobným srvátkovým proteínom na trhu je True Whey Protein od firmy GymBeam. Vyznačuje sa taktiež vysokým podielom bielkovín. V 100g tohto proteínu nájdeme až 82,6g bielkovín, čo dokazuje, že ide o vysoko kvalitný produkt. True Whey Protein sa radí medzi klasické „osemdesiatky“ v zložení bielkovín. Tie sú považované za najčistejšie, práve z hľadiska umelých konzervantov a iných zložiek.

Pri tomto srvátkovom proteíne dáva GymBeam do pozornosti práve vysoký podiel leucínu – až 8%.

Leucín je najefektívnejšia aminokyselina z BCAA so silným anabolickým účinkom na svaly. Znamená to, že tento proteín je ideálny pre každého, ktorého hlavným cieľom je nárast svalovej hmoty, inými slovami „objemovka“.

True Why Protein je však vhodný aj pre obdobie rysovania, resp. zhadzovania nepotrebného tuku. Vďaka výrobnej technológii CFM, ktorá z neho odstraňuje väčšinu sacharidov a tukov, si zachová vysoký a čistý objem bielkovín. Vďaka tomu vám tento proteín pomôže rýchlejšie dosiahnuť vaše ciele.

A to sa nemusíme baviť len o posilňovaní, ale aj futbale, plávaní, hokeji či iných športových aktivitách.


Príchute GymBeam Proteinu

Z hľadiska príchutí máte k dispozícii 15 variantov. Nie je to síce najviac, ale zďaleka ani najmenej na trhu. Inými slovami povedané, kto už by si nevybral z 15 rôznych príchutí?

Nutričné hodnoty True Whey Proteinu od GymBeam

nutričné hodnoty srvátkovy protein gymbeam.sk


Cenová dostupnosť

Napriek vysokej kvalite a kvalitnej obsahovej zložke si proteín True Whey Protein od GymBeam zachoval priaznivú cenu. Vzhľadom na gramáž ide o prijateľné ceny ako pre začiatočníkov, tak aj pokročilých:

  • 1kg balenie – 12,95€
  • 2,5kg balenie – 25,95€

recenzie zákazníkov na srvátkový protein gymbeam true whey


Výhody True Whey Proteínu

Vďaka srvátke je proteín ľahko stráviteľný.

 Množstvo užívateľských recenzií poukazuje na vysokú a rýchlu rozpustnosť bez náznaku zbytočnej peny. Takáto vlastnosť je obzvlášť cenná pri proteínoch, ktoré rozpúšťate v studenej vode po tréningu. Niektoré značky majú s podobnou vlastnosťou stále problémy.


Záverečné porovnanie GymBeam a MyProtein proteínov.

Srvátkové whey proteíny od GymBeam a MyProtein patria do rovnakej kategórie proteínov. Určité odchýlky môžeme nájsť v niektorých nutričných hodnotách, no pre lajikov a začiatočníkov by boli takéto informácie zbytočne mätúce.

Podstatou je, že prezentované srvátkové proteíny sú vhodné nielen pre začínajúcich cvičencov, ale aj ostrieľaných športovcov.

Oba proteíny disponujú vysokým obsahom bielkovín. Oba spadajú do kategórie proteínov s 80%  obsahom bielkovín. Rovnako tak aminokyseliny BCAA majú podstatné zastúpenie v zložení týchto výživových doplnkov, čo z nich robí dobrý základ pre budovanie kvalitného a čistého svalstva.

 

porovnanie gymbeam vs myprotein

Rozdiel vidíme hlavne vo výbere a cene týchto produktov.

Kým u značky MyProtein nájdete na výber aj 5kg balenie tohto proteínu, v GymBeam e-shope máte na výber len 1kg a 2,5kg balenie. Pre dlhodobých športovcov môže tento faktor rozhodnúť.

Z dlhodobého hľadiska sa vám oplatí investovať do 5kg balenia. Ak teda viete, že ho spotrebujete celý, je to pre vás určite aj lacnejšia možnosť.

Na druhej strane máte základnú cenu za 1kg tohto whey proteínu nižšiu u značky GymBeam. Kým 1kg balenie tohto produktu stojí v GymBeam 12,95€, MyProtein ho ponúka za 14,90€.

Dôvodom pre vyššiu cenu môže byť, že ide o bezlepkový produkt vhodný aj pre vegetariánov. Práve takto označuje svoj proteín spoločnosť MyProtein.

Či je to len marketingový ťah, alebo podstatná výhoda, necháme na vaše posúdenie.

Pri každej nutričnej hodnote treba počítať aj s tým, že v prípade príchutí sa môžu informácie líšiť. Je potrebné si uvedomiť, že spomínané nutričné hodnoty platia pre čistý, neochutený produkt.

PLAN

Number

minutes

Your text

Your text

True Whey Protein - GymBeam

od 12,95 

Impact Whey Protein - MyProtein

14,90 

 

Ohodnoť!
[Total: 0 Average: 0]

Adrian

Ahoj moje meno je Adrián a som zakladateľ tohto magazínu. Športom sa venujem od malička a rozhodol som sa podeliť o svoje 15 ročné skúsenosti so širokou verejnosťou, za účelom pomôcť. Každým dňom sa učím nové poznatky, ktoré hneď spisujem na Fitness-life.sk

Pridaj komentár